• V základnej škole úspešnejší OPLZ-PO1/2016/DOP/1.1.1-01

• Cieľom projektu je prostredníctvom novovztvorených pracovných miest zlepšiť študijné výsledky žiakov ohrozených školským neúspechom z dôvodu problémov v učení, správaní v Základnej škole s MŠ s VJM, Hlavná 114/60, 076 53 Zatín

• Stručný opis projektu

• ​​​​​​​

Hlavným cieľom projektu je zlepšenie študijných výsledkov vo vzdelaní všetkých žiakov, vrátane žiakov so ŠVVP a vytvorenie vhodných podmienok pre vzdelávanie s dôrazom uplatňovania rovnakého prístupu ku vzdelaniu, čo pocedie k zlepšeniu sociálnych kompetencii cieľovej skupiny ako aj vzdelávacích výsledkov, k zvýšeniu sebadovery zapojených žiakov a ich schopnosti riešiť náročné životné situácie.

Cieľom špeciálneho vzdelávania je pomôcť žiakom so špeciálnymi potrebami, aby mali rovnakú príležitosť zvládnuť základné vzdelanie s ohľadom na ich schopnosti a v spoločnosti svojich rovesníkov.

Veríme, že sa to odzrkadlí aj na lepších výsledkov u našich žiakov. Žiaci dokážu porozumieť učivu a začlnenia sa medzi ostatných spolužiakov.

• Výsledky projektu

• Zvýšila sa aktivita a zapojenie žiakov do vyučovacieho procesu. Zlepšila sa spolupráca rodičov a školy.
      • Uľahčila sa ťarcha učiteľky, ktorá nemusela vykonávať všetky povinnosti iba sama, a takto sa mohla viac venovať problémovým žiakom.
      • Zhotovením zjednodušených pracovných listov a rôznych názorných materiálov asistentkou sa zlepšilo porozumenie učív a súvislostí u žiakov. Asistentka sa snažila využiť medzipredmetové vzťahy na osobnejšie vyvetlenie učiva s poukázaním na to, prečo je dané učivo potrebné, a kde ho môžu žiaci v živote využiť.
      • Zlepšil sa tak prospech, ako aj správanie väčšiny žiakov, a to aj vďaka dozoru asistentky počas prestávok v triede a počas obeda.